Celoliptovské dni matky v Liptovských Sliačoch

14.11.2011
ZDIELAŤ

Výstava výtvarných prác žiakov pri príležitosti osláv Celoliptovských dní matky spojených s oslavami 760. výročia prvej písomnej zmienky o obci Lipt. Sliače

Liptovské Sliače sú obec s tradíciami bohatými na folklór. Obec pravidelne každé dva roky organizuje folklórny festival Celoliptovské dni matky, ktorý sa koná za účasti folklórnych skupín z celého Slovenska i zahraničia. Súčasťou festivalu je bohatý sprievodný program, pozostávajúci z ľudového spevu, tancov, hovoreného slova, remesiel a výstav.

Nakoľko SZUŠ pôsobí v Liptovských Sliačoch, boli sme oslovení ZŠ, aby sme sa prezentovali prácami žiakov výtvarného odboru, ktorý tu pôsobí už šiesty rok.

Príprava projektu zároveň spojila malých umelcov z alokovaných pracovísk SZUŠ - ZŠ Liptovské Sliače, ZŠ Likavka a SZUŠ Ružomberok, ktorí pracovali pod vedením pedagógov Andrey Bartánusovej, Petry Černákovej, Silvie Fábryovej a Paulíny Burgárovej.

Návštevníci výstavy mohli obdivovať figúry, portréty, krajiny vytvorené technikou kresby, maľby, grafiky či rôznymi kombinovanými technikami, papierové a plastové objekty. Svoje zastúpenie tu mali aj diela dekoratívneho charakteru vankúše, prestierania. Inšpiráciou nám bolo ľudové umenie - krása ľudového kroja, ornament, modrotlač, ale aj rozprávky, architektúra Ružomberka či maľby z kostola sv. Šimona a Júdu.

Vernisáž 26.8.2011, trvanie výstavy 26.8. - 31.8.2011

Ďalšie aktivity

Aktuálne informácie

Vážení priaznivci DOTYKU: najaktuálnejšie informácie o našich aktivitá...

Čítať viac

Záverečný koncert hudobného odboru v spolupráci s literárno-dramatickým odborom

Dňa 13. júna 2013 sa v divadelnej miestnosti na Štiavnickej ceste...

Čítať viac

Zlatý Drak

„Každý by mal denne počúvať trochu hudby, prečítať nejakú báseň, pozri...

Čítať viac

NAŠI ABSOLVENTI 2013

Absolvovanie výtvarného a hudobného odboru na našej SZUŠ vyvrcholilo ...

Čítať viac

Na krídlach dravcov

Názov projektu: Na krídlach dravcov Charakteristika projektu: tvorivé ...

Čítať viac