ZDIELAŤ

Pavol Klein

Pozícia: učiteľ

Kontakty:

Email: pavol.klein(zavináč)gmail.com
Tel.: 0918 398 047

Predmety, ktoré vyučujem:

BIOLÓGIA 7.
Stručný popis: stavba tela stavovcov, človek a jeho telo.

BIOLÓGIA 8.
Stručný popis: neživá príroda, Zem a jej stavba, geologické procesy.

BIOLÓGIA 9.
Stručný popis: životné procesy organizmov, fotosyntéza, rozmnožovanie, dýchanie, príjem živín, vylučovacia sústava atď..

CHÉMIA 8.
Stručný popis: atóm, molekula, per. Sústava prvkov, významné prvky.

CHÉMIA 9.
Stručný popis: organická chémia, biochémia, chémia potravín

Záujmové útvary, ktoré vediem:

Matematika trochu inak ročníky 8, 9.
Stručný popis: Matematika v praktickom živote.

PC závisláci,  ročníky 5, 6, 7, 8, 9.

Stručný popis: Didaktické počítačové hry a programy.

Dotazník  (niečo o mne):

Moje životné krédo: Krédo? Nuž dobre. Mám ich v obľube zopár, avšak pre ich myšlienku.Tieto kréda sa nedajú označiť slovíčkom "moje" , vonkoncom už urcite nie (do)životné. Každý človek by sa mal v prvom rade riadiť podľa seba a situácie,v ktorej je. Určite by sa nemal bezhlavo prispôsobovať krédu. Avšak aj tie obsahujú v sebe múdrosť a väčšinou nie je na škodu sa nad nimi min. zamyslieť. Tak tu sú: Múdry je ten, kto vie, že nič nevie. Dnešok je ten zajtrajšok, ktorý nám včera robil starosti.You were born an original, don´t die a copy.:).

Pár slov o mne: Ako je už v "hlavičke" naznačené, volám sa Pavol. Človek ako každý iný. Či si to už niekto prizná, alebo vehementne odmieta životnú pravdu: "Každý máme svoje chyby"- podobne aj ja. Počítajte s nimi :P.

Moje poslanie v oblasti:
Pracovnej. "Učiteľovanie" alebo pedagogická práca je naozaj poslanie. Toto slovo ho vystihuje. Čo to môže byť? Učiť deti? Vychovávať ich? Áno aj. Nie je to jednoduché, ale nepokúšať sa o to, by bolo v rozpore s mojím vnútorným presvedčením. Čo takto sa niekedy odstrihnúť z definícií a naučiť sa niečo, čo v živote naozaj potrebujeme? Poslanie je teda pre mňa ukázať tým čo to chcú , že učenie a ním získané vedomosti, nie sú na obťiaž , lebo práve oni nás posúvajú bližšie ku ľudskému ideálu - pomáhajú nám robiť svet lepším,pomáhajú nám dotknúť sa hviezd...

Ako sa ďalej rozvíjam?
Je to vedome a dobrovoľne v tom, čo považujem za podstatné a významné z hľadiska kvality vyučovania a osobného života. :)

Moje záľuby, relax...:
Niekedy toho bolo viac, avšak stále v nich figuruje aktívny pohyb- takže šach.:) Je to určite šport, či už futbal, voleybal, alebo hokejbal. Rád fotím, hrám Activity s priateľmi a výsostne si zgustnem na bedmintone- to je moja srdcovka . Okrem toho mám rád čokoládu, fotografovanie, optimistov, hory a dobré počasie...:)