ZDIELAŤ

BMX Team Liptov

www.bmx-lm.sk

Spolupráca s SCVČ a SŠKD nám v uplynulých rokoch vyriešila veľmi veľa otáznikov, ktoré sme mali v našom klube. Ako klub sme stavali novú bikrosovú dráhu a tá nám vyčerpala všetky prostriedky, ktorými klub disponoval. Neostali nám peniaze na chod klubu, usporiadanie pretekov, tréningovú činnosť, potrebné sústredenia ... .

Spoluprácou s SCVČ a SŠKD sme to vyriešili. Dostali sme odbornú pomoc, finančné prostriedky a mohli sme s touto pomocou pravidelne trénovať, dokonca sme si mohli dovoliť trénovať aj v zimných mesiacoch. Mohli sme zorganizovať zimné sústredenia, jarnú prípravu mimo zasneženého Liptovského Mikuláša. Výsledkom tejto spolupráce boli dva roky po sebe „MAJSTER SLOVENSKA KLUBOVÝCH DRUŽSTIEV V BMX“, MAJSTER EURÓPY v kategórii BOYS 10, a mnoho ďalších výsledkov ako Majster Slovenska minimálne v troch kategóriách každý rok ... .

Počet aktívnych detí nám vzrástol o takmer 50%. Mohli sme si dovoliť do vybaviť klub o bicykle, chrániče pre deti zo slabšie situovaných rodín. O výhodách by som vedel písať ešte dlho. 

Skončením spolupráce by sme sa vrátili o niekoľko rokov do zadu a myslím, že v tejto zložitej dobe by bola ohrozená aj životaschopnosť celého klubu. Čo by znamenalo aj možný zánik. Bola by to veľká škoda, lebo nás to stálo veľa energie a najväčšou škodou by sklamanie všetkých detí, ktoré u nás trénujú a dosahujú výsledky na svetovej a európskej úrovni.