ZDIELAŤ

Písali o nás

Nie každý deň je (HVIEZDNA) nedeľa

31. január 2012
(www.liptovmagazin.sk)

Sem-tam si podáte ruku s nesprávnym dňom, a skutočne nemusí byť najlepší, sem-tam sa vám v živote podarí stretnúť aj pár výnimočných, v ktorých sa odhodlane zoznámite: „Teší ma!“. Takéto potom nikdy neoľutujete a stanú sa súčasťou vášho erárneho ja.

Čítať viac

DOTYK: Na ceste k Majstrovstvám sveta v hokejbale 2011

17. jún 2011
(www.webnoviny.sk)

Spolupráca Súkromných školských zariadení DOTYK so Slovenskou hokejbalovou úniou na príprave Majstrovstiev sveta v hokejbale 2011 v Bratislave.

Spoluprácu so Slovenskou hokejbalovou úniou (SHbÚ) Súkromné školy a školské zariadenia DOTYK nadviazali už vo februári 2010.

Čítať viac

V Liberci soutěžily ženy s kouzlem. Vyhrála ředitelka mateřské školy z Plzně

5. december 2010
(revue.idnes.cz)

Největší ženské kouzlo osobnosti má dvaačtyřicetiletá Martina Průchová. Tak rozhodli diváci ve čtvrtém ročníku soutěže Pretty Woman.
Jejím cílem nebylo hledat přímo modelku, ale najít mezi ženami tu s největším šarmem, charismatem a elegancí.

Čítať viac

Keď alternatíva neznamená záhubu školstva

25. október 2010
(www.liptovmagazin.sk)

Keď alternatíva neznamená záhubu školstva. V súčasnej reformnej dobe školstva majú školy možnosť výberu - či už výberu zamerania tej ktorej školy (tomu podriaďujúc aj rozšírenie vyučovania vybraných predmetov) a či výberu spôsobu edukácie (od foriem cez vyučovacie metódy). 

Čítať viac

Beseda s Romanom Bratom a Gabrielou Futovou

18. október 2010
(www.liptovmagazin.sk)

V čase od 6. až 8. októbra viaceré ružomberské školy ako i Mestská knižnica v Ružomberku prežívali poctu z návštevy dvoch v súčasnosti najobľúbenejších spisovateľov z pohľadu detského čitateľa. Predstaviť svoje najnovšie spoločné čitateľské dielko prišli aj do Ružomberka Roman Brat a Gabriela Futová.

Čítať viac

Majsterkami Slovenska v hokejbale žien - LG Zlatokopky Bratislava, striebro MHK Dotyk Martin a bronz ŽHK 2000 Šarišanka Prešov

4. máj 2010
(www.webhokej24.sk)

2. mája boli na programe Majstrovstiev Slovenskej republiky v hokejbale žien zápasy play-off. Týmito zápasmi vyvrcholili dvojdňové majstrovstvá pod názvom Mamut Cup 2010. Už od siedmej rána boli na programe zápasy štvrťfinále, boje o umiestnenie na 7. a 5. mieste, semifinále, malé finále a o 18-stej finále.

Čítať viac

Odovzdávanie výstrojí NHLPA

25. február 2010
(www.dievcenskyhokej.sk)

V nedeľu, 21. februára sa počas prestávky v zápase medzi MHC Martin a HC Slovan Bratislava odovzdávali hokejové výstroje pre mladé talenty. Na tomto by nebolo nič čudné, keby nešlo o vôbec prvú takúto akciu na Slovensku, nakoľko obdarovanými boli dievčatá prípravky MHK Martin.
Vzhľadom k historickej účasti ženského hokejového tímu na Olympijských hrách vo Vancouveri tak bolo vcelku logické, že okrem začínajúcich hokejistov sa podpory dočkajú aj dievčatá.

Čítať viac

Dotyk s mestom

25. júna 2009
(Spoločník)

Prísť s výbornou myšlienkou je celkom jednoduché, u našej šéfky v podstate bežné.

Článok - strana1

Článok - strana2

Deti čakali a dočkali sa. Andersen dorazil aj do ružomberskej knižnice

24. apríl 2009
(Ružomberský hlas)

Mestská knižnica sa zapojila do projektu, ktorého cieľom je pritiahnuť deti k čítaniu kníh.

Článok

Bude mesto ruží centrom slovenskej hokejovej mlade?

7. november 2008
(www.rkhlas.sk)

Počet nových členov Centra voľného času Elán (CVČ) by sa mal zvýšiť o viac ako šesť tisíc. Vyplýva to z informatívnej správy o rozšírení CVČ, ktorú zobrali na vedomie poslanci ružomberského mestského zastupiteľstva. Dôvodom rozšírenia sú krúžky zamerané na hokejovú mládež a juniorov v 21 mestách SR.

Čítať viac

Športový tanec sa ujal aj v Ružomberskom okrese

20. jún 2008
(www.rkhlas.sk)

Liptovské tanečné centrum (LTC) je aktívne aj v Ružomberskom okrese. Dôkazom tohto tvrdenia je skutočnosť, že tri zo svojich štyroch akcií v rámci projektu Tancujeme s LTC zorganizovalo v Ružomberku. „Hlavným cieľom projektu je predstaviť naše centrum po štyroch rokoch existencie, ukázať celoročnú prácu tanečných krúžkov a usporiadať tanečné súťaže v domácom prostredí,“ uviedol pre naše noviny Gabriel Pinteš z LTC. Dodal, že do projektu sa zapojili aj študenti z ružomberských základných a stredných škôl. „Obrovskú pomoc a podporu nám poskytla SZUŠ Dotyk Eleny Šlávkovej v Ružomberku, ktorá bola spoluorganizátorom projektu.“

Čítať viac

Železničná stanica ožila v novom šate

28. máj 2008
(www.rkhlas.sk)

Železničná stanica v centre dolného Liptova dostala od stredy 14. mája 2008 nový šat. Pričinili sa o to žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Štiavnická cesta (SZUŠ) v rámci projektu Naša stanica. Organizátormi projektu sú Súkromná základná umelecká škola Heleny Madariovej v Nitre, Železnice slovenskej republiky a SZUŠ. Slávnostnou vernisážou boli cestujúcim sprístupnené veľkorozmerné maľby inšpirované architektúrou ružomberskej stanice. Maľby sú umiestnené v interiéri stanice, ale napríklad aj na staničnej veži.

Čítať viac

Vyhodnotenie projektu Ľudovít Fulla očami detí

marec 2008
(www.fulla.sk)

Vyhodnotenie prebiehalo priamo v priestoroch Galérie Ľudovíta Fullu. Porota hodnotila práce detí z rôznych kategórií, žiakov SZUŠ a prihlásených škôl regiónu Liptov.

Čítať viac

Spolupráca so SZUŠ Dotyk Ružomberok 

(www.liptc.szm.com)

Od školského roku 2007/2008 sme nadviazali spoluprácu so Súkromnou základnou umeleckou školou Dotyk v Ružomberku, ktorej zriaďovateľkou je PaedDr. Elena Šlávková.

Čítať viac

Naša škola ponúka individuálny prístup a nevšednú pedagogickú ústretovosť

6. február 2007
(My Liptov)

Prečo? Pretože pre deti a mládež je zvedavosť prirodzená.

Článok - strana1

Článok - strana2

Aktuálne z rokovania mestskej rady

2. február 2007
(www.rkhlas.sk)

RUŽOMBEROK (red) - V stredu 31. januára rokovala Mestská rada (MR) v Ružomberku. Kvôli tomu, aby sme aktuálne infomácie z jej zasadnutia priniesli čitateľom Ružomberského hlasu ešte v tomto čísle, posunuli sme termín vydania novín z piatku na sobotu 3. februára 2007. Upozorňujeme čitateľskú obec, že uverejnené závery MR ešte musí odobriť mestský parlament, ktorý sa zíde 14. februára 2007.

Čítať viac

Cez prázdniny je v evidencii nezamestných viac učiteľov

4. jún 2005
(www.sme.sk)

BRATISLAVA - V júli, prípadne v auguste pribúda v evidencii nezamestnaných pedagogických pracovníkov. Nejedného učiteľa základnej alebo strednej školy totiž zamestnávajú na určitý čas a v čase letných školských prázdnin sa stáva nezamestnaným.

Čítať viac

Dôležitá je vízia a sny

3. december 2004
(www.rkhlas.sk)

Súkromná základná škola Naša škola funguje od septembra tohto školského roka. V troch triedach základné vzdelanie dostáva zatiaľ 28 detí. Škola sa špeciálne venuje výučbe anglického jazyka a výpočtovej techniky a okrem vzdelávania detí ponúka rôzne zaujímavé kurzy pre širokú verejnosť.

Čítať viac

Reforma počet škôl znížila

4. november 2004
(www.spravy.pravda.sk)

Počet škôl sa po úsporných krokoch neznížil, tak ako minister Martin Fronc sľuboval. Jeho opatrenia skôr viedli k tomu, že štátnych škôl síce ubudlo, ale zvýšil sa počet súkromných a cirkevných. Pritom ministerstvo školstva už skôr informovalo, že od septembra úplne zanikne, alebo sa zlúči do 700 škôl.

Čítať viac

Otvoria prvú súkromnú základnú školu

10. apríl 2004
(www.sme.sk)

RUŽOMBEROK - V septembri otvorí v Ružomberku na Kalvárskej ulici svoje brány prvá súkromná základná škola. Odborným garantom školy je Pedagogická fakulta Katolíckej univerzity. Školáci v nej budú mať rozšírené vyučovanie anglického jazyka a výpočtovú techniku.

Čítať viac