DOTYK s mladými hasičmi v Likavke.

30.11.2012
ZDIELAŤ

Posledná septembrová sobota bola už po piaty krát dňom hier, súťaženia a zábavy mladých hasičov z rôznych kútov Slovenska. DOTYK bol pritom a tiež sa podieľal na tejto vydarenej akcii organizovanej pre mladých hasičov.

Piateho ročníka Hasičského viacboja pod hradom Likava sa tento rok zúčastnilo až 23 družstiev z okresov Ružomberok, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Žilina, Púchov a Nové Zámky. Aj Súťažilo sa v klasických disciplínach ako aj po iné roky, počasie akcii celkom prialo a približne 4-kilometrová trať bola podľa vyjadrení súťažiacich dobrá a správne vyčerpávajúca.

Spestrením súťaže boli i sprievodné akcie, v ktorých mohli deti súťažiť aj ako družstvá, ale aj jednotlivo každý za seba. Organizátori im pripravili napríklad spoločné skákanie 5 detí v jednom veľkom vreci (najskákavejšie družstvo), preverovali sme súhru družstiev, keď muselo 5 detí "lyžovať" na spoločných lyžiach (najzohratejšie družstvo), deti si zmerali sily v preťahovaní sa hadicou (najsilnejšie družstvo). Rýchlosť si deti zmerali pri miništafete (najrýchlejšie družstvo) a svoju kreativitu rozvíjali a ukázali pri celodennej disciplíne, kedy museli družstvá vyrobiť čo najkrajšiu postavičku hasiča z prírodných materiálov (najkreatívnejšie družstvo). Najkrajší výtvor nakoniec vybrala určená porota a výhercom sa stalo družstvo z Černovej. Najsilnejším družstvom sa po dlhých bojoch nakoniec stalo družstvo silných chlapcov z obce Trnové. V prebore jednotlivca deti súťažili každé za seba o prvé tri miesta v kategóriách chlapcov i dievčat, za čo dostali peknú cenu a sladkú odmenu.

Družstvá, ktoré sa zúčastnili i jarného kola, bojovali o putovný pohár. Nakoniec súčet časov z obidvoch kôl bol najlepší pre dievčatá z Likavky, ktoré svojim tretím víťazstvom za sebou získali putovný pohár na trvalo pre seba. GRATULUJEME !

Výsledková listina na stiahnutie

Pozrite si tiež...

Aktuálne informácie

Vážení priaznivci DOTYKU: najaktuálnejšie informácie o našich aktivitá...

Čítať viac

...dotknite sa s nami hviezd

Nech elánom tento rok u Vás prekypujea úspešnosť akcií Vás povzbudzuje...

Čítať viac

Podporte projekt Športujúce deti Liptova

Podporte projekt občianského združenia Červená ruža pri ZŠ K...

Čítať viac

OZNAM O ČERPANÍ DOVOLENIEK

Oznam vo formáte png si môžete stiahnúť tu.

Čítať viac

Liptov Orient Festival 2012

Medzinárodný festival a súťaž v orientálnom tanci.3. ročník tanečnej s...

Čítať viac