ZDIELAŤ

Mgr. Dagmar Dutková

Pozícia: Riaditeľka školy

Kontakty:

Email: dutkova(zavináč)dotyk.eu
Tel.: 0918707100

 

Predmety, ktoré vyučujem:

MATEMATIKA, ročník 9.
Stručný popis: Zlomky, celé čísla, Pytagorova veta, kruh, kružnica.

MATEMATIKA, ročník 8.
Stručný popis: Podobnosť, objem a povrch telies (valec, ihlan, kužeľ, guľa).

FYZIKA,  ročník 7.
Stručný popis: Sila, pohyb, energia, teplo, skupenské premeny.

FYZIKA,  ročník 8.
Stručný popis: elektrina a magnetizmus

FYZIKA,  ročník 9.
Stručný popis: Optika, akustika, astrofyzika.

Záujmové útvary, ktoré vediem:

Matematika trochu inak ročníky 8, 9.
Stručný popis: Matematika v praktickom živote.

PC závisláci,  ročníky 5, 6, 7, 8, 9.

Stručný popis: Didaktické počítačové hry a programy.

Projekty  a súťaže do ktorých sa zapájam alebo sa plánujem zapojiť so svojimi žiakmi:

Matematické korešpodenčné semináre

Dotazník  (niečo o mne):

Moje životné krédo: Keď stretneš človeka, ktorý sa neusmieva, usmej sa na neho ty.

Pár slov o mne: Každé ráno, keď vstávam, tak pri pohľade do zrkadla a prvej myšlienke(nepoznám ťa, ale umyjem ťa), ma čaká závažné rozhodnutie- buď budem mať dobrú náladu alebo nie. Po odpovedi na pomocnú otázku - čo naštve viac ľudí - sa rozhodnem pre  úsmev. Preto ma väčšina ľudí z môjho okolia považuje za večnú optimistku. Z toho vyplýva aj moje životné krédo - Ak stretneš človeka, ktorý sa neusmieva, usmej sa naňho ty. Možno som tento svoj životný postoj dostala do vienka od hviezd, som totiž strelec a podľa čínskeho horoskopu koza.  Volám sa Dagmar. Moje meno má škandinávsky pôvod a v preklade znamená učenlivá, milujúca a prefíkaná. Učenlivá som, pretože neustále na sebe pracujem a zvyšujem si kvalifikáciu v matematike a v príbuzných odboroch. Milujúca som tiež, pretože moje deti a rodina sú zmyslom môjho života. No a prefíkaná musím byť v škole aspoň o trochu viac ako moji žiaci. Hovoria o mne, že mám zmysel pre humor, veď ako inak by sa to  niekedy s tými mojimi holúbkami  a holubičkami dalo vydržať?

Moje poslanie v oblasti:
Pracovnej: Vo svojej pedagogickej práci sa snažím v deťoch budovať taký postoj, aby každú úlohu brali ako výzvu, ktorá preverí ich schopnosti, a preto ju treba prijať a pokúsiť sa ju vyriešiť, ako najlepšie sa dá a nie len sucho skonštatovať- to sa nedá a bez akéhokoľvek pokusu o riešenie sa vzdať.
Osobnej: V osobnej oblasti je mojou prioritou zabezpečiť pre svoje deti kvalitné vzdelanie.

Ako sa ďalej rozvíjam?
Ako väčšina ľudí, ani ja nie som so sebou spokojná. Mojou snahou na najbližšie obdobie je zlepšiť svoju prácu s interaktívnou tabuľou a pripraviť dostatok metodického materiálu na realizáciu CLIL metódy pri vyučovaní matematiky a fyziky.

Moje záľuby, relax...:
Mám veľa záujmov, ale najradšej relaxujem pri športe (volejbal, kolieskové korčule). Pri stretnutiach s priateľmi si rada zahrám spoločenské hry. (Rada sa hrám v piesku a preto si občas požičiam malé deti od susedov, aby som mala dajaké alibi. Keď som sama, často siahnem po zaujímavej knihe (milujem knihy so šťastným koncom).